Apple Zekası Nedir? Apple Intelligence tarafından hangi cihazlar destekleniyor?

Apple şirketi, teknolojik cihazlarının kullanıcılar tarafından kullanımını kolaylaştırmak için yeni özellikler ekliyor. Bu yeni özelliklerden biri de Apple Intelligence adı verilen yapay zeka destekli yeni bir özelliktir.

Apple Zekası Nedir?

Apple'ın açıklamasına göre Apple Intelligence; Üretken modellerin gücünü kişisel bağlamla birleştiren ve inanılmaz derecede kullanışlı ve benzersiz akıllı teknolojiler sunan, kişiselleştirilmiş bir akıllı teknoloji sistemidir.

Yapay zeka teknolojisi, insan zekasına özgü iletişim, düşünme, öğrenme, algılama gibi bilişsel işlevleri yerine getiren bir teknoloji olarak öne çıkıyor. Bu teknoloji sayesinde kullanıcıların günlük hayatları kolaylaşıyor. Günlük görevleri basitleştirmek, dil veya görüntüleri algılayıp oluşturmak ve kişisel bağlama dayalı işlemler gerçekleştirmek için güçlü modellerle entegre edilen yapay zeka teknolojisine Apple'da Apple Intelligence adı veriliyor.

Apple'ın zekası ne yapıyor?

Apple Intelligence, adından da anlaşılacağı üzere teknoloji devi Apple'ın yeni işletim sistemi içerisinde yer alan bir özelliktir. iPhone akıllı telefonların iOS 18 işletim sistemi de bu yapay zeka teknolojisinin özelliklerini içeriyor.

Apple Intelligence özelliği ile kullanıcılar herhangi bir mesaj yazarken veya e-posta oluştururken gelişmiş dil işleme özelliğinden yararlanabilecek ve bu özellik sayesinde birçok yazım hatası düzeltilebilecek. Ayrıca kişilerin vereceği sözlü komutlar daha kolay anlaşılacaktır.

Apple Intelligence tarafından hangi cihazlar destekleniyor?

Apple şirketi, yapay zeka teknolojisinin gücünden yararlanarak cihazlarının kullanımını basitleştirmeyi hedefliyor. Bu nedenle, cihazları için bireysel akıllı teknolojik sistem olarak da adlandırılan Apple Intelligence işlevselliğini duyurdu. Bu noktada Apple Intelligence ne zaman gelecek sorusuyla karşılaşabiliriz.

Apple cihazlarının bu yeni yapay zeka özelliğinin iOS 18 işletim sistemiyle birlikte yeni bir yazılım güncellemesi olarak Eylül 2024'te piyasaya sürülmesi bekleniyor. Apple Intelligence tarafından desteklenen cihazlar genel olarak şu şekilde:

  • iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max
  • M1 çipli ve daha yeni iPad ve Mac modelleri
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Yer: Ankara!  Hastane otoparkına girdiYer: Ankara! Hastane otoparkına girdi
Macron'a soğuk duş!  İlk sonuçlar geldi: Yarışa liderlik ediyorumMacron'a soğuk duş! İlk sonuçlar geldi: Yarışa liderlik ediyorum
    '25 bin liranın altındaki maaşları kabul etmiyoruz' '25 bin liranın altındaki maaşları kabul etmiyoruz'

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir