Bakan Yerlikaya'dan influencerların el konulan varlıklarına ilişkin açıklama – Son Dakika Türkiye Haberleri

İçişleri bakanı Ali Yerlikaya AKP Esenyurt İlçe Başkanlığı'nı ziyaret etti. İçişleri Bakan Yardımcısı Bakan Yerlikaya'ya Mehmet SağlamAKP İstanbul Milletvekili Cüneyt Yüksel AKP'li belediye başkan adayı Esenyurt Hamit Öncü Refakatli. AKP'nin Esenyurt ilçe merkezi ziyaretinin ardından Bakan Yerlikaya, dün akşam Esenyurt Koza ilçesindeki bir otelde iftar programına katıldı.

“TOPLAMDA 92 MİLYAR LİTRE…”

Son dönemlerde yapılan operasyonlar sonucunda ortaya çıkan ve mal varlıklarına el konulan sosyal medya fenomeni hakkında konuşan Yerlikaya, şunları söyledi: “Bazı fenomenler vardı, şimdi neredeler? Kimsenin malıyla, onu nasıl kullandığıyla bir sorunumuz yok. Ama bir şikayet varsa ve MASAK bunları incelemiş ve haddi aştığını söylüyorsa dur deriz. İnceleyip avukatımıza iletiyoruz. Savcımız bunu mahkemeye iletiyor. Mahkeme bile öyle diyor.

MASAK raporunun ardından mahkeme Türkiye'deki toplam 92 milyar liralık mal varlığına el koydu. Bu enstrümanları kimden satın aldık? İstanbul Emniyet Müdürlüğümüz, 421 organize suç örgütünün taşınır mallarına ilişkin olarak savcılığa, savcılık da yetkili mahkemeye başvuruda bulundu. Mahkeme de bu talebi uygulamalı olarak gördüğümüzü söyledi. Bu mobil araçları İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne tahsis ettik. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne atandıktan sonra halkımıza işkence yaptığını, haksız yere mallarına el koyduğunu söyledim ve kendisini adalete teslim ettik. Eğer anahtarı onlardan alsaydık kahraman polisimize trafik devriyesi yapmasını söylerdik. Bu sadece İstanbul'da değil, dünya basınında ve sosyal medyada da yayınlandı. Verilen mesaj çok büyüktü. İster bu ülkeden ister başka bir ülkeden olun. İster yerli ister milli. Eğer organize bir suç örgütüyseniz er ya da geç size diz çöktüreceğiz. Onu adalete teslim edeceğiz. Arabanız varsa anahtarını alıp polisimiz için devriye arabasına dönüştüreceğiz.“dedi.

“Cezaevindekilerin yüzde 33'ü uyuşturucu yüzünden…”

Yerlikaya, cezaevlerindeki 310 bin mahkûmun yüzde 33'ünün uyuşturucu suçu işlediğini belirterek, şunları söyledi: “Çocuklarımızı, gençlerimizi, geleceğimizi zehirlemeye cesaret eden, sadece paraya tapan bu küstahları ne yapacağız? Biz her zaman kararlıyız ve planlı olarak sokaklarda bulunanları, şafak vakti de, akşam karanlığında da yakalayıp adalet önüne çıkarmak için çalışıyoruz. Cezaevlerindeki 310 bin kişinin yüzde 33'ü onlardan geliyor. Türkiye'de kaldığım 10 ay boyunca 114 ton 38 milyon kök ve 156 milyon kök ele geçirildi. 4.744 kişi tutuklandı. 2.403 adli kontrol var. Ama bugün size farklı bir şey söylemek istiyorum.

En büyük limanlardan en küçüğüne, turistik limanlardan balıkçı barınaklarına, turistik limanlardan kara ve hava deniz kapılarına kadar her zamankinden daha sıkı ve kararlı bir şekilde her saat başı mücadele ediyoruz. gençlerimiz bu zor duruma düşüyor. Amerika teslim oldu. Avrupa Birliği teslim oldu. Belirli bir miktarı aşarsa herhangi bir ceza uygulanmaz. Orada kullanabilmeniz için bazı köşeler oluşturmuşlar. Bunu medeniyet inançlarımızın değerleri ile yapamayız. Bizler onurlu yaratıklarız. Zihin devre dışı bırakıldığında ne oluruz? Her türlü suça kapı sonuna kadar açıktır. Buna izin verebilir miyiz?“dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir