Bakanlık kurumunun başkanlığında “Çevre ve İklim Toplantısı” gerçekleştirildi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, ülkenin havasını, suyunu ve toprağını koruma konusunda kararlı olduklarını vurgulayarak, iklim kriziyle mücadele ve uyum politikalarını uygulamaya devam edeceklerini söyledi. .

Bu kapsamda “Çevre ve İklim Toplantısı” gerçekleştirildiğini belirten Kurum, geleceğin teminatı olarak çocuklara iyi bir gelecek bırakacaklarını vurguladı.

Bakan Kurum başkanlığında gerçekleşen toplantı kapsamında, küresel model haline gelen “Sıfır Atık Hareketi”, iklim değişikliği, mevduat yönetim sistemi, deniz ortamının kontrolü, sera gazı emisyonlarının azaltılması, uluslararası müzakerelerin yapılmasına ilişkin konular ele alındı. iklim, korunan alanlar, yeşil dönüşüm, bisiklet yolları, mikromobilite uygulamaları, ekolojik koridorlar ve millet bahçelerinde gelinen son noktayı değerlendirdiği bilgisini verdi.

Kurum şunları söyledi: “İklim dostu ve çevre dostu şehirler için 2053 yılına kadar net sıfır emisyon hedefimiz doğrultusunda gece gündüz çalışacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir