Casper Nirvana kullanıcıları dijital asistana tek tıkla ulaşabilecek – Son Dakika Bilim Teknoloji Haberleri

Casper tarafından yapılan açıklamaya göre, Microsoft iş birliğiyle Windows 11 Pro ile yenilenen Casper Nirvana dizüstü bilgisayarlar, hibrit çalışanlar için “Sıfır Güven” ilkesini benimseyerek kullanıcılar kişisel dijital asistana ücretsiz ve hızlı bir şekilde erişebilecek. Windows 11 Pro, her yerde ve her zaman internete bağlanıp veri paylaştıkları için kritik düzeyde güvenlik sağlar.

Sıfır Güven prensibi ile dosyalara kimlik doğrulama, yetkilendirme, erişim veya kısıtlama mümkün olurken, uçtan uca koruma ile siber tehditlere karşı veri güvenliği üst düzeyde tutuluyor.

Testlere göre Windows 11 Pro, şirketlerin özel uygulama ve programlarıyla %99,7 uyumludur.

Tüm risklerden korunun

Windows 10 Pro satış desteği Ekim 2025'te sona erecektir. Bu tarihten sonra Windows 10 Pro çalıştıran cihazlar, güvenlik güncellemelerini alamayacakları için siber saldırılara ve güvenlik risklerine açık hale gelecektir. Model için sağlanan satış desteğinin süresi dolmak üzere olduğundan, Windows 11 Pro ile sağlanan güvenlik özelliklerini maksimum performansta kullanmak ve tüm risklerden korunmak için Windows 11 destekleyen cihazlara yükseltme yapılması öneriliyor.

Casper, Windows 11'in önceden yüklendiği bilgisayarlarda satışa sunulacak. Windows'ta Copilot ile kişisel bir dijital asistanınız olabilir. Klavyedeki Copilot tuşu veya görev çubuğundaki Copilot simgesiyle taşıma çok daha kolay hale geliyor.

“Yapay zeka ile işlemler daha hızlı ve güvenli gerçekleştirilecek”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Casper'ın operasyonlardan sorumlu genel müdür yardımcısı Feray Karaman, teknolojinin hızla gelişebildiği bir çağda ilk kez kullanıcılara en yeni ve en etkili teknoloji deneyimlerini sunma misyonlarını sürdürdüklerini söyledi.

Kurumlar için en önemli değerlerden biri olan güvenli çalışma ortamını Windows 11 Pro işletim sistemli Casper Nirvana bilgisayarlarla bir üst seviyeye taşıdıklarını vurgulayan Karaman, klavyeye Copilot tuşunu ekledikleri bilgisini paylaştı. Windows 11 Pro'nun sunduğu yapay zeka platformu Copilot için.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir