“Hatay'ın bu karanlık günlerini geride bırakmanın huzuru içerisindeyiz.”

Antakya'nın merkez ilçesindeki Türkiye-Kore Dostluk Geçici Barınma Merkezi'nde düzenlenen iftar programında, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki'nin çağrısıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaşlara seslendi.

YSK'nın CHP'nin Hatay'da seçimlerin yenilenmesi talebini reddetmesine değinen Erdoğan, şöyle konuştu:


“Sevgili Hataylı kardeşlerim, bugün Yüksek Seçim Kurulu Hatay'la ilgili nihai kararını vermiştir ve önümüzdeki dönemde bu tiplerin ortaya koyduğu yanlış yol ve talepler sonuç vermeyecektir. Siz tespit ettiniz ve karar verdiniz. Sonuç olarak Hatay Mehmet kardeşimiz kararlı bir kararla seçimleri kazandı.Hatay'ın bu karanlık günlerini geride bırakacağımıza zaten inandık ve artık huzur içindeyiz.Önümüzdeki dönemde ben de cumhurbaşkanı olarak kabinemin olmasını diliyorum. ve Cumhur İttifakı olarak, Hatay'a hizmetlerimizi çok daha iddialı bir şekilde sürdürmeye devam edeceğiz: “Geçmişte Hatay'a nasıl yaptıysak, gelecekte de bu hizmetlerimizi artıracağız, geliştireceğiz ve sürdüreceğiz.”

6 Şubat'ta Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremin Hatay'ı vurduğunu hatırlatan Erdoğan, şöyle konuştu:

“Her şeyden önce Hatay'ın bu talihsiz depremden dolayı yaşadığı sıkıntıları bir an önce aşmak için çaba göstereceğiz, sizlerin bu konuda endişelenmeyin. İnşallah heyetim ve ben de bayramdan sonra Hatay'ı ziyaret edeceğiz. Sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum.” selamlar samimi duygular.Başı rahmet, merkezi mağfirettir: “Sonu sonsuz azaptan kurtuluş olan mübarek Ramazanınızı tebrik ederim. Şimdiden Ramazan Bayramımızın ülkemize ve tüm İslam alemine hayırlı olmasını diliyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir