İşgal altındaki Batı Şeria'daki silahlı saldırıda yaralanan bir İsrailli hayatını kaybetti

İsrail ordusunun X hesabından yapılan açıklamada, İsrail vatandaşının kurşunla vurulduktan kısa süre sonra öldüğü belirtildi.

Açıklamada, olayla ilgili soruşturmaların devam ettiği belirtildi ancak Filistin topraklarını gasp eden İsraillilerin bölgeye neden girdiğine dair herhangi bir bilgi verilmedi.

İsrail ordu radyosunda yayınlanan haberlerde, saldırının “ırkçı” bir arka plana sahip olduğu belirtildi.

Yediot Ahronot gazetesinde yer alan haberlerde, kimliği belirsiz kişilerin Kalkilya'da İsraillilere ateş açarak kaçtıkları iddia edildi.

Açıklamada, olayın “İslami Cihat Hareketi'nin iki üyesinin Kalkilya'da İsrail ordusunun kurşunlarıyla öldürülmesinden kısa bir süre sonra” meydana geldiği ve İsrail askerlerinin saldırganları aradığı belirtildi.

İsrail ordusu işgal altındaki Batı Şeria'nın kuzeyindeki Kalkilya şehrine baskın düzenledi.

İsrail'in Gazze Şeridi'ne saldırı başlattığı 7 Ekim 2023'ten bu yana işgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te Filistinlilere yönelik gözaltılar, baskınlar ve saldırılarda artış yaşanıyor.

İşgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te Filistin topraklarını gasp eden İsrail askerleri ve İsraillilerin 7 Ekim 2023'ten bu yana saldırılarında 549 Filistinli hayatını kaybetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir