Karamollaoğlu'nun son grup konuşması! Davutoğlu'nun sözleri dikkat çekti

Karamollaoğlu, partisinin TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmada, İsrail'in insan haklarını, hukuku ve evrensel değerleri acımasızca yok sayarak Gazze'yi bombalamaya devam ettiğini söyledi.

Gazze'de hastane ve okulların da bombalandığını belirten Karamollaoğlu, şöyle konuştu: “Dünya daha önce böyle bir vahşete tanık olmamıştı. 2. Dünya Savaşı'nda bile bambaşka bir savaş hali vardı. Kimin bu seviyeye ulaştığını sanmıyorum. ” dedi.

İsrail'in istediği hedefin Büyük Ortadoğu Projesi olduğunu belirten Karamollaoğlu, şöyle konuştu: “Bu projenin asıl adı Büyük İsrail Projesi. Fırat'tan Nil'e kadar bütün toprakları kapsayan bir proje. Güneyimizi de kapsıyor. Doğu Anadolu Buna Irak, Suriye, Ürdün”, Lübnan, Suudi Arabistan'ın bazı bölgeleri ve Mısır dahildir.

Karamollaoğlu, Türkiye'nin katliamlara rağmen İsrail'i tanımaya devam ettiğini belirterek, şöyle konuştu: “Türkiye'nin katliamlara karşı tutumu doğrudan İsrail'le ilişkileri kesmek olmuştur. Bu da inancımızın gereğidir. Sürekli katliam yapan bir ülkeyle ne yapacağımız var.” masum insanlardır ve bundan asla taviz vermezler.” “Bizim bununla bir ilişkimiz olamaz. İsrail engellenebilir mi? Elbette bir gün biteceğine ve yaptıklarından pişman olacaklarına inanıyorum.” dedi.

Benzer katliamların Ukrayna'da ve başka ülkelerde de yaşandığını belirten Karamollaoğlu, şöyle devam etti:

“Sanki bu savaşlar devam ediyor, sanki 3. Dünya Savaşı'nda olabiliriz diyorlar. Sanki bu savaşın devam etmesini, biraz daha yayılmasını, kapsamının büyümesini istiyorlar. Bunun en açık kanıtı bazı Müslümanlara yapılan baskılar ve katliamlardır. Rusya Devlet Başkanı Putin'in son dönemdeki ziyaretleri de artık daha geniş bir kitleyle iletişim kurmak istediğini gösteriyor. Kuzey ve Güney Kore arasında son dönemde yaşanan çatışmalar bir anlamda bu ülkelerin Rusya'ya yakınlaşması gerektiğine de işaret ediyor. Allah yardımcımız olsun, çatışmaların yayılma ihtimali var. Arakan'da ve Çin'de çatışmalar genişliyor, Ortadoğu'da bu çatışmaların ortasındayız çünkü ekonomimizi, ilişkilerimizi çok net anlıyoruz. Diğer ülkelerle olan ilişkilerimiz ve insan hakları konusundaki tavrımızı buna göre mi belirlememiz gerekiyor?”

Hükümetin ekonomi politikasını da eleştiren Karamollaoğlu, ekonomiyi iyileştirmenin yolunun israfı önlemek ve kötü yatırımlardan kaçınmak olduğunu söyledi.

“LİDERLERİN KRİTİK DÖNEMLERDE BULUŞMASI ÖNEMLİ”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Diyarbakır ve Mardin yangınlarında hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet dileyerek, hükümete yangınların nedenlerinin ortaya çıkarılması ve yangından etkilenenlere destek verilmesi çağrısında bulundu.

Son günlerde 3. Dünya Savaşı'nın konuşulduğunu belirten Davutoğlu, şöyle konuştu: “Bizi asıl şaşırtan Sayın Bahçeli'nin bu gündemi dün Türkiye'ye getirmesi. Dışişleri Bakanı da 3. Dünya Savaşı ihtimalinden bahsetti. Sayın Bahçeli'ye konuşma Eğer gerçekten böyle bir değerlendirme varsa, Sayın Bahçeli kişisel görüşünden ziyade Cumhur İttifakı analizi yaparsa, üçüncü dünya savaşı ihtimali varsa kendisine geçmiş olsun diliyorum. Sayın Erdoğan'la görüşmemizde de belirttiğimiz gibi, Dışişleri Bakanımız, gündeme gelip Milli Güvenlik Kurulu'nda tartışılırsa, Cumhurbaşkanı'nda 'böyle bir ihtimalin mümkün olduğu' düşüncesi varsa, böyle bir ihtimali değerlendirmiyor.' Bunu çok açık söylüyorum, tüm dünyayı karanlığa sürükleyecek, Türkiye'yi ateşe atacak böyle bir ihtimale karşı ne gibi önlemler aldıklarını ortaya çıkıp kamuoyuyla paylaşmalılar. değerlendirmesini yaptı.

Davutoğlu, şöyle konuştu: “Devlet adamı tehlikeyi görür, bildirir. Bu tehlikeyle mücadele için gereğini yapar. Eğer böyle bir ihtimal varsa. Devletimizin bu ihtimale ilişkin analizi nedir, bilmek isteriz. En kötü senaryoda hangi alternatif tedbirlerin ve planların benimseneceğini bilmek istiyoruz.” Siyasi sanat, insanları paniğe sevk etmekle değil, onları rahatlatıp sakinleştirmekle gerçekleştirilir. Eğer varsa, ki bence böyle bir ihtimal de var, en azından potansiyel gerginlik açısından, tüm uluslararası kurallar ihlal edilmiştir” dedi.

Davutoğlu, Gazze'de yaşananların insanlık ve İsrail arasında bir savaş olduğunu belirterek, bu savaşın ne yönde sonuçlanacağı konusunda savaşın kurallarının ne kadar hakim olacağını kimsenin tahmin edemeyeceğini söyledi.

İsrail saldırısında kız kardeşini kaybeden Hamas lideri İsmail Haniye'ye başsağlığı dileklerini ileten Davutoğlu, Gazze şehitlerinin aynı zamanda insanlık şehitleri olduğunu söyledi.

“KARAMOLLAOĞLU BENİM İÇİN CUMHURBAŞKANI DEĞİLDİR”

Davutoğlu, eğer savaşa girme ihtimali varsa ve bu Üçüncü Dünya Savaşı ise, sorumlu bir devlet yönetiminin öncelikle milli birliği güçlendirmesi gerektiğini ifade ederek, şöyle devam etti:

“Normalleşme sürecinin doğru bir süreç olduğunu beyan ettim. Böyle bir süreçte siyasi liderlerin kritik dönemlerde bir araya gelmesi hayati önem taşıyor. Cumhurbaşkanına ve iktidardaki yetkililere sesleniyorum, ilk yapacağınız şey milletleri birbirleriyle barıştırmaktır. Diğeri. Etnik ya da bölgesel farklılıklardan kaynaklanan fay hatlarını onarmak. Böyle küresel bir savaşta herkes kendi evini düzene koymakla yükümlü. Devletle milleti barıştıracaksınız, hâlâ sağlam olan bir ülke için ekonomiyi güçlü tutacaksınız. sağlam bir bilançosu yok “Kapasitesi yok”.

Ahmet Davutoğlu, konuşmasının sonunda Saadet Partisi'nin 30 Haziran'da olağanüstü kurultay yapacağını ve kurultay başkanlığına Temel Karamollaoğlu'nun aday olmayacağını belirterek, “Sayın Karamollaoğlu sıradan bir başkan değil. Benim için Sayın Karamollaoğlu, acı çeken bir neslin temsilcisidir. O bir devlet adamı ve dava adamıdır.” dedi.
Karamollaoğlu'nun tecrübelerinden her zaman yararlanmak istediğini belirten Davutoğlu, desteklerinden dolayı kendilerine şükranlarını sundu.Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Bakan Fidan'ın NATO'dan çekilmesi: İttifak ruhuna uygun değilBakan Fidan'ın NATO'dan çekilmesi: İttifak ruhuna uygun değil
    Almanya'dan çifte vatandaşlıkla taşınmak Almanya'dan çifte vatandaşlıkla taşınmak
Beşar Esad'ı şok edecek gelişme: "Tarihi bir karar"Beşar Esad'ı şok edecek gelişme: “Tarihi bir karar”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir