KPSS sınav yerleri açıklandı mı? KPSS sınavına ilişkin kayıt belgeleri yayımlandı mı? Sınav kayıt belge isteme ekranı… – Son dakika eğitim haberleri

temmuz ayında yapılacak olan KPSS Ehliyet sınavına girecek vatandaşlar, sınava giriş belgelerini ve sınav yerlerine nasıl ulaşacaklarını araştırıyor. Mayıs ayında başvuruları tamamlanan lisans sınavına girecek adayların lokasyon bilgilerini gösterme, Sınav giriş belgeleri Yayınlanıp yayınlanmadığı araştırılıyor. Kuyu, KPSS sınav yerleri açıklandı mı? KPSS sınavına ilişkin kayıt belgeleri yayımlandı mı? İşte sınav giriş belgesi isteme ekranı…

KPSS SINAVINA KAYIT BELGELERİ YAYINLANDI MI?

KPSS sınavlara girilebilecek yerler ÖSYM tarafından açıklanmıştır:

Sınavın yapılacağı bina/dersliklerde 14 Temmuz 2024 tarihinde yapılacak olan 2024-KPSS Lisans Genel Beceriler-Genel Kültür oturumuna ve 2024-KPSS Lisans Eğitim Bilimleri oturumuna katılacak adayların belirlenme süreci yer tamamlandı.

KPSS SINAV GİRİŞ BELGESİ TALEP EKRANI…

Adayların sınava girecekleri yeri gösteren belgeyi ibraz etmeleri gerekmektedir. Sınav kayıt belgeleri, Adayın TC kimlik numarası ve şifresi ile 4 Temmuz 2024 saat 10:00'da https://ais.osym.gov.tr ​​ÖSYM adresinden alınabilir.

SINAV KAYIT DOKÜMANINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ…

KPSS DİL SINAVLARI NE ZAMAN?

Kamu personeli seçme sınavı (KPSS) Genel beceriler-Genel bilgi-Fen eğitimi oturumları 14 Temmuz'da, Alan Bilgisi oturumlarının ilk günü 20 Temmuz'da, ikinci gün oturumları ise 21 Temmuz'da gerçekleştirilecek. KPSS eğitim kampı hakkında bilgiler Sınav (ÖABT) 4 Ağustos'ta yapılacak.

KPSS İÇİN KAÇ BELGE GEREKLİDİR?

Adayların her sınav dönemi için ayrı bir kağıdı olacaktır. Sınav kayıt belgesi onu almalıyım. Sınav kayıt belgesi Adaylar ilgili sınav oturumuna veya sınav olmadan başka bir oturuma katılabilirler. Sınav kayıt belgesi ile başka bir oturuma giriş yapmaları mümkün değildir.

KPSS LİSANS SINAVI SAAT KAÇTA?

KPSS Koleji Genel Yetenek-Genel Bilgi Oturum 14 Temmuz 2024 tarihinde gerçekleşecektir. Adaylar saat 10.00'dan sonra sınav binalarına giremeyecektir.

14 Temmuz 2024'te hayata geçirilecek. 2024-KPSS Üniversitesi Eğitim Bilimleri Oturum adayları saat 14.30'dan sonra sınav binalarına giriş yapamayacaklardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir