Mansur Yavaş, İYİ partiyi titreteceğini söylüyor! O kare Koray Aydın'ı sinirlendirdi.

Meral Akşener'den görevi devralan İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, tatilde Akşener'i ziyaret etti. O ziyaretten paylaşılan fotoğraflar partinin kurucularından Koray Aydın için bardağı taşıran son damla oldu. Son dönemde yeni parti kuracağını söyleyerek gündeme gelen Koray Aydın, “Akşener de Dervişoğlu da hayal kırıklığı. İYİ Parti Akşener'in vesayetinde, Akşener de sarayın vesayetinde.” ' dediği anlaşıldı.

Ankara Milletvekili Koray Aydın, 2017 yılında MHP'den ayrılarak İYİ Parti'yi kuran kadrolardan biriydi. Serbestiyet'te yer alan haberlere göre Aydın, İYİ Parti'den ayrılmaya hazırlanıyor.

Aydın'ın 14 milletvekiliyle partiden ayrılarak Demokrat Parti'nin başına geçeceği iddia edildi. Koray Aydın'a yakın kaynaklar ise suçlamayı reddetti. Aydın'ın bağımsız milletvekili olarak yoluna devam edeceği belirtildi.

_64009

Koray Aydın, Meral Akşener'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşmesini eleştirerek, toplantıya ilişkin açıklama yapmamasına sert tepki gösterdi. Aydın, tatil sırasında yaptığı ziyaretlerde Akşener'in tavrını “İYİ Parti'ye gönül vermiş milyonlarca insanın vicdanını incittiği” gerekçesiyle eleştirdi ve görüşlerini partililerle paylaştı.

“İYİ PARTİ AKŞENER'İN KORUYUCUSUNDA, AKŞENER SARAY'IN KORUYUCUSU ALTINDA”

Aydın'ınki; Akşener bir yandan iktidara karşı görünürken diğer yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşmesini “sarayın koruyucusu” olarak değerlendirirken, Dervişoğlu'nun da benzer bir tavır sergileyerek yakın çevresiyle şu açıklamayı paylaştığı öğrenildi: :

“Partinin kurumsal kimliğini aşındıran Akşener hakkında partide herhangi bir disiplin süreci başlatılmadı. Akşener-Erdoğan görüşmesine sinirlenen Dervişoğlu, tatilde Akşener'i ziyaret etti. Diyelim ki bayramı kutlamak sorun değil ama o ziyarete ait fotoğrafları paylaşarak; Bu da İYİ Parti yönetiminin Meral Hanım'a karşı tavır almaktan uzak olduğunu gösteriyor.

jdakls'ta

İYİ Parti Akşener'in vesayeti altındadır, Akşener ise sarayın vesayeti altındadır. Hepsi saraya kızıp sarayda kalmak isteyenler kervanına katılırlar. Akşener de Dervişoğlu da hayal kırıklığı. Nasıl ki Bahçeli'ye MHP'yi MHP olmaktan çıkardığı için kızıyorsak, bugün de Akşener'e İYİ Parti'yi artık İYİ Parti olmaktan çıkardığı için kızıyoruz. İYİ Parti; Hükümete el kaldıran örgüt, ilke ve hedeflerinden sapmıştır. “Saray'ın vesayeti altındaki bir partide kalmak mümkün görünmüyor.”

MANSUR YAVAŞ VE DEMOKRAT PARTİNİN TALEPLERİNE ÖZENLİ CEVAP

Koray Aydın, 14 milletvekiliyle İYİ Parti'den ayrılarak yeni bir merkez sağ parti kuracağı veya Demokrat Parti'nin başına geçeceği yönündeki suçlamaları kategorik olarak reddetti. Aydın, bu iddiaları kendisine soran partililere ve seçmenlere şu yanıtı veriyor:

“Partiden ayrılma kararımı tamamlamak üzereyim. Eğer ayrılırsam bağımsız milletvekili olarak devam edeceğim. Bu ayrımla ilgili herhangi bir hesaplama yapmıyoruz. İYİ Parti’nin itibarını her şeyin üstünde tuttuk ve bu itibarı korumak için elimizden geleni yapmak istediğimizi göstermek istiyoruz. 14 milletvekiliyle birlikte hareket edeceğim, Demokrat Parti'nin başına geçeceğim ama başka bir parti kuracağım. Bunların hepsi yalan.

Dcb-SuxXkAAhdO7

Ayrıca; Mansur Yavaş'a daha yakın olacağımı, onunla birlikte hareket edebileceğimi tahmin edenler var; Ben de onlara gülüyorum. “Hem Mansur Bey ile hem de Ekrem İmamoğlu Bey ile iyi ilişkilerimiz var, hukuki ilişkilerimiz var, o kadar.”

İYİ PARTİ'DE “DURMUŞ YILMAZ” İSMİ TERS YERLEŞTİ

Öte yandan bugün TBMM'ye 44 milletvekiliyle giren İYİ Parti'nin milletvekili sayısı 35 gibi görünse de siyasi lobilerde bu milletvekillerinin de kısa süre içerisinde partiden ayrılacağı söyleniyor. Akşener'in fotoğraflarının örgüt binalarından kaldırılmasını istediği için partiden ihraç edilmesi istenen Çanakkale Milletvekili Rıdvan Uz'un yargılandığı davanın henüz sonuçlanmadığını da belirtelim.

İyi Parti'nin kulisleri; Partinin 7 yılda geldiği nokta değerlendirildiğinde en çok konuşulan isim, partinin yönetim kurulu kurucu üyelerinden eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz'dır.

Thumbs_b_c_5cd5903367c31ab43e06aed214961b91

Yılmaz'ın Kasım 2023'te partiden istifası üzerine yaptığı açıklamalar, İyi Parti'de yaşananları çok iyi açıklıyor. Yılmaz partiden istifasını şöyle duyurdu:

“İyi Parti kurulduğunda ulaşmak istediğimiz hedeflere dair tüm beklentilerim silindi. Türkiye'de yeni bir sayfa açardık. Sorumlu ve şeffaf olacağız. Hukukun dışına çıkmayacağız. Dağdaki çoban dahil Türkiye'deki herkesin hakkını koruyacağız. Olmadı. “Tersi oldu, her şey çöktü.”

Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

Sıkmak

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
20 yaşındaki Kübra'nın cansız bedeni Zap Suyu'nda bulundu20 yaşındaki Kübra'nın cansız bedeni Zap Suyu'nda bulundu
4 kişiyi kurşun yağmuruna tuttu!  Katil babasıyla birlikte yakalandı4 kişiyi kurşun yağmuruna tuttu! Katil babasıyla birlikte yakalandı
Yaz aylarının vazgeçilmezi: Tansiyonu dengelerYaz aylarının vazgeçilmezi: Tansiyonu dengeler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir