Mehmet Şimşek'ten “Erdoğan'la tartıştığı” iddialarına ilişkin açıklama – Son Dakika Ekonomi Haberleri

31 Mart yerel seçimleri öncesinde AKP Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in anlaşmazlığa düştüğü iddia edildi.

Erdoğan'ın Şimşek'i emekli maaşlarını artırmaya zorladığı iddia edilirken, Şimşek'in ilişkileri kopma noktasına getirmesine rağmen bu talebe karşı çıktığı iddia edildi.

AKP'ye yakınlığıyla bilinen TV100 yazarı Fuat Uğur, Erdoğan'ın seçim sonuçlarının bu şekilde geleceğini tahmin ettiğini ve bu nedenle emekli maaşları konusunda Şimşek'i zorladığını söyledi; Bakan Şimşek'in ilişkileri kopma noktasına getirmesine rağmen bu talebe karşı çıktığını belirtti.

ŞİMŞEK'TEN AÇIKLAMA

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek iddialara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Şimşek, Erdoğan'ın ekonomi politikalarına desteğini açıklayarak, “Cumhurbaşkanımızın başından beri tam destek verdiği programımızı daha da güçlendireceğiz.” dedi.

X hesabına ilişkin açıklama yapan Bakan Şimşek, şunları söyledi:

“Bir süredir yalan haberlerle bilerek gündem oluşturmaya çalışıyorlar. Bizim derdimiz ülkeye hizmettir, gündemimiz yoğun. Ülkemizin sorunlarını çözmek, potansiyelini arttırmak ve daha da artırmak için yapacak çok işimiz var. Bu zorlu coğrafyadaki performansımız

Enflasyonu düşürmeye, cari açığı azaltmaya, mali disiplini sağlamaya ve yapısal sorunları çözmeye kararlıyız. Sayın Cumhurbaşkanımızın başından beri tam destek verdiği programımızı daha da güçlendireceğiz.

Programımız hedeflerine ulaştığında vatandaşlarımızın refahı kalıcı olarak artacaktır. Vatandaşlarımızdan ricam; “Politikalarımız hakkında üretilen hiçbir söylentiye inanmayın ve lütfen bizden duymadığınız hiçbir habere veya söylentiye inanmayın.”

İLETİŞİM MÜDÜRLÜĞÜNDEN RED

İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, Fuat Uğur'un, seçimler öncesinde Hazine ile Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında gerginlik yaşandığı yönündeki suçlamasını yalanladı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bazı medyanın 'Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bakan Şimşek arasında kriz çıktığı ve küresel sistemin devreye girmesiyle krizin çözüldüğü' iddiası doğru değildir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Hazine ve Maliye Bakanımız Mehmet Şimşek.” “Hiçbir gerilim yaşanmadı. Ülkemiz ekonomisinin yol haritasını belirleyen orta vadeli program ve 12. Kalkınma Planı bugüne kadar olduğu gibi kararlılıkla sürdürülmeye devam edilecektir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir