Metrekare tabelası nasıl yapılır? Klavyede metrekare işareti yapma

SI birim sisteminden türetilen alan birimine metrekare denir. Metrekare, konut, arsa ve tarla gibi endüstrilerin yanı sıra matematik ve mühendislik alanlarında da yaygın olarak kullanılan bir ölçü birimidir. Alanların yüzey büyüklüğünü hesaplamak için kullanılan bu ölçü biriminin ayrıca bir simgesi vardır. Bu sembolü sanal ortamda oluşturmak için bilgisayar klavyelerindeki çeşitli tuşlar kullanılır.

Metrekare tabelası nasıl yapılır?

Metrekare ölçü birimi günümüzde çeşitli alanların yüzey alanını ölçmek için kullanılan alan birimleri arasındadır. Matematik gibi sayısal konularda karşımıza çıkan bu ölçü birimlerini temsil etmek için çeşitli işaretler kullanılmaktadır. Metrekare “m²” işaretiyle gösterilen bir ölçü birimidir. “M” harfi metreyi temsil ederken, harfin üstündeki “2” rakamı bir sayının kendisiyle çarpıldığını gösterir. 2 sayısı da kare olarak okunur.

1 metrekarelik alan, kenarları 1 metre uzunluğunda olan bir karenin alanına eşittir. Metrekare sembolünü oluşturmak için birçok kısayol kullanılır. Bu kısayollara bilgisayarınızın klavyesinden erişebilirsiniz. Metrekare işaretlemesi klavye tuşları ile kolaylıkla yapılabilir. Bu amaçla birden fazla anahtar kullanılır.

Klavyede metrekare işareti yapma

Klavyenizde metrekare işareti oluşturmak oldukça basit bir işlemdir. Metrekare sembolü bilgisayar klavye tuşları kullanılarak oluşturulabilir. Ancak bu işlem Mac OS cihazlarda Windows OS cihazlarda olduğundan farklı olabilir. Bu ölçü birimini Windows tabanlı bilgisayarlarda işaretlemek için genellikle önce “Alt” tuşuna basarsınız ve ardından “0178” rakamlarını yazarsınız. Mac cihazlarda “00B2” tuşları “Seçenek tuşu” ile birlikte kullanılır. Metrekare işaretini internetten kopyalayıp herhangi bir dosyaya yapıştırarak da kullanılabilir.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Gizli Kanser Tehlikesi: Sıcakken Böyle Su İçmeyin!  Ciddi hastalıklara neden oluyorGizli Kanser Tehlikesi: Sıcakken Böyle Su İçmeyin! Ciddi hastalıklara neden oluyor
Sıcaklıkların artmasıyla satışlar yüzde 100 arttı!  Talep artıyorSıcaklıkların artmasıyla satışlar yüzde 100 arttı! Talep artıyor
Özgür Özel canlı yayında meydan okudu: "Erdoğan'ın kaçamayacağı teklif"Özgür Özel canlı yayında protesto etti: “Erdoğan'ın kaçamayacağı bir teklif”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir