Parti Sözcüsü Deniz Yücel açıkladı: CHP erken seçim tarihini belirledi – Son Dakika Siyasi Haberler

Manisa Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) il danışma kurulu toplantısı, partinin genel başkan yardımcısı ve sözcüsü İzmir Milletvekili Deniz Yücel'in katılımıyla Manisa Büyükşehir Belediyesi Lale Salonu'ndaki kültür merkezinde gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan toplantıya CHP Manisa milletvekilleri Bekir Başevirgen, Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, CHP Manisa İl Başkanı İlksen Özalper, ilçe belediye başkanları, kadın ve gençlik sektörü başkanları ile çok sayıda partili katıldı.

“Her görüşe saygı duyuyoruz”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Yücel, CHP İl Başkanı İlksen Özalper'in açılış konuşmasının ardından kürsüye çıktı. “Üç kırmızı çizgimiz var. Öncelikle kurucumuz, kurtarıcımız, değişmez liderimiz Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk kırmızı çizgimizdir. İkincisi Türkiye Cumhuriyeti'nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüdür. Vatanımızın ve Cumhuriyetimizin değişmez maddeleri, Anayasamızın ilk dört maddesinde sıralanan kurucu özellikler. Üçüncüsü ise bağımsızlığımızın sembolü rengini şehitlerimizin kanından alan kızıl bayrağımızdır. Bunlar bizim kırmızı çizgilerimizdir. Bunların dışında her fikri dinleriz, her görüşe saygı duyarız, her şeyi konuşabiliriz. Demokrasi konuşmak, tartışmak, uzlaşmak, sağduyu üretmek demektir. Bildiğiniz gibi bir yandan ülkeyi normalleştirmeye yönelik bazı tedbirler alıyoruz. Ama biz buna hem parlamentoda, hem sahada, hem de sokaklarda en sert şekilde karşı çıkmaya devam ediyoruz. “Ülke normalleşmeli” dedi.

ERKEN SEÇİM AÇIKLAMASI

“Erken seçim tartışmaları sürüyor” Yücel konuşmasına şöyle devam etti: “Ben hep şunu söylüyorum; 3 ay önce seçim yaşadık. Halk belediye başkanlarını seçti. Halk, belediye meclisinin üyelerini seçti. Daha sonra yerel yöneticileri seçtiler. Artık bu belediye başkanlarının görev yapma zamanı geldi.

Bugün erken seçimden bahsetmiyoruz ama belki bir yıl sonra, gelecek yıl bunu ciddi anlamda konuşacağız. Başkanımız bu konuda çok net açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanımız dün tüm bunlara son verdi. Milletvekili sayımız ülkeyi erken seçime götürmeye yetmiyor. Ama iktidar ülkeyi bu şekilde yönetmeye devam ederse, halkın sorunlarına gözünü, kulağını kapatmaya devam ederse, halkın sorunları ve omuzlarındaki yük daha da artarsa, o zaman bu iktidar erken seçime gitmek zorunda kalacak. . Eğer halk erken seçim isterse buna kimse tahammül etmez. Buna kimse karşı çıkamaz. Halk istediği zaman erken seçim yapılacak. Bunun önümüzdeki hafta hemen olmasını istiyoruz. Ama dediğim gibi parlamento çoğunluğunun alması gereken bir karar var.“dedi.

Yücel'in konuşmasının ardından toplantı basına kapalı devam etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir