“Ramazan'ı da, Bayramı da üzüntüyle, acıyla yaşadık”

Bayram namazını Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Camisi'nde kılan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, caminin çıkışında bekleyen basın mensuplarına konuştu.

Yılmaz, Ramazan ayının birlik, beraberlik, barış, dayanışma, Kur'an ve ilim ayı olduğunu belirterek, Ramazan ayında elde edilen bu güzelliklerin tüm yıla yayılmasını temenni etti.


“İnşallah kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendireceğiz”

Türk milletinin ve tüm İslam aleminin Kurban Bayramını tebrik eden Yılmaz, herkese huzur ve mutluluk dolu bir bayram dileyerek, şunları söyledi:

“Maalesef hem Ramazan'ı hem de Ramazan Bayramı'nı üzüntü ve acıyla yaşadık. Özellikle Gazze'de yaşanan hiçbir insani ve hukuki ölçünün ötesindeki baskı, katliam ve zulüm yüreklerimizi parçaladı. Bu vesileyle Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz. Gazze'deki Müslüman kardeşlerimizin ve dünyanın dört bir yanındaki mazlumların, her şeyden önce bayramların barış, huzur ve esenlik getirmesini temenni ediyoruz. Bunlar elbette sadece Müslümanların değil, insanlığın da sorunudur. Bu olayların insanlığın bugün geldiği noktaya gelmesi gerçekten çok üzücü.

Bu baskılara, adaletsizliklere ve katliamlara karşı tüm insanlığın en yüksek sesini yükseltmesi gerektiğini, bu baskıların durdurulması için tüm insanlığın, tüm uluslararası toplumun ve herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini bir kez daha hatırlatmak isteriz. Ne kadar üzülsek de toplum olarak ve tüm Müslümanlar olarak bayramın sevincini ve neşesini mutlaka yaşayacağız. İnşallah kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendireceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir