Seçimlerde alınan oylar dikkat çekti! Ahmet Davutoğlu: “Köklü bir değişiklik yapma kararı aldık”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, 31 Mart'ta yapılan yerel yönetim genel seçimlerini yazılı açıklamasıyla değerlendirdi.

Cumhuriyetin 2. yüzyılında yapılacak ilk seçimlerin sonuçlarının ülkeye ve millete hayırlı olmasını temenni eden Davutoğlu, seçimlerin barışçıl bir şekilde gerçekleşmesinin demokrasi açısından büyük bir avantaj olduğunu belirterek, oy kullanan tüm vatandaşlara teşekkür etti.

“BİRÇOK PARTİ ADAYINA DESTEK VERDİK”

Parti olarak seçimlerden nasibini alması gerektiğini belirten Davutoğlu, partisinin zor şartlarda fedakarca koşan, mücadele eden tüm adaylarına şükranlarını sundu.

Davutoğlu, seçimlere son derece sınırlı ve hedeflenen alanlarda katılma kararı aldığını, ayrıca adayların niteliklerini de dikkate alarak bazı seçim bölgelerinde farklı partilerden adaylara destek verdiğini söyledi.

Seçim bölgelerinin yüzde 10'unda ve toplam nüfusun yaklaşık yüzde 4'ünün yaşadığı yerlerde seçimlere katıldıklarını kaydeden Davutoğlu, Türkiye genelinde seçimlere katılan partilerle yapılan orantısal karşılaştırmaların objektif ve adil olmadığını savundu.

“KÖKLÜ BİR DEĞİŞİM YAPMAYA KARAR VERDİK”

Davutoğlu şu ifadeleri kullandı:

“Ancak bu, gerekli dersleri almamız gerektiği gerçeğini ortadan kaldırmıyor. Türkiye'nin girdiği kriz sarmalından çıkabilmesi için küresel özeleştiri ile önce neşteri kendimize çekmeliyiz. Bu mümkün değil. Kamuoyunun radarına girmeyi başaramayan tek partili siyasetçinin teorik çalışmalarla sonuç elde etmesi için, “Önümüzdeki dönemde hem söylemde hem de iletişim yönteminde köklü bir değişiklik yapma kararı aldık.”

Kaynak: AA

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Mansur Yavaş'ın katılımıyla Keçiören'deki törende olağanüstü anlar!  Belediye binasına TC tabelası takıldıMansur Yavaş'ın katılımıyla Keçiören'deki törende olağanüstü anlar! Belediye binasına TC tabelası takıldı
MGK'dan sonra yapılan açıklama: "Bölgemizin geleceğinde...'MGK'dan sonra açıklama: “Bölgemizin geleceğinde…”
Seçil Erzan hakkında yeni kararSeçil Erzan hakkında yeni karar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir