Şüphelinin vekili olarak ifade verdi: Avukat Özer “şüpheli” olarak ifade verdi – Son Dakika Siyasi Haber

İddiaya göre, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde CHP'nin İstanbul il merkezinde bazı hükümet yanlısı gazeteler ve trol hesapları tarafından kayıt altına alındı.
“Fatih Keleş'in İstanbul'daki CHP il merkezinde para destelerini saydığı görüntüler ortaya çıktı” İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın “para sayma” videosuna ilişkin yürüttüğü soruşturma kapsamında eski Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin'in avukatı olarak ifade veren avukat Ergün Özer, notla paylaştığı ancak kayıt altına alındığı ortaya çıktı. Belediye binasının eski sahibi Ali Rıza Braka'nın avukatı Gökhan Taşkapan'ın ofisi. Kendisi de soruşturmaya “şüpheli” olarak dahil edildi.

“Hukuka aykırı hareket etmedim”

Bugün İstanbul Adliyesi'ne gelen ve avukatı Emre Karadağ ile birlikte ifade veren Özer, CHP'nin 2019 yılında başlattığı “Sen de tuğla koy” adlı bağış kampanyası kapsamında 50 bin TL bağışta bulunduğunu ve bu parayı Türkiye'ye bağışladığını söyledi. Muammer Keskin il başkanlığına teslim edilecek. Elden teslim ettiğini, karşılığında herhangi bir belge veya makbuz almadığını, kendisine verilmesini makbuz istediğini ve Keskin'in bunu söylediğini söyledi. makbuzun il müdürlüğü tarafından kesileceğini ancak salgın nedeniyle il genel müdürlük binasının kapalı olduğunu, dolayısıyla makbuzların daha sonra verileceğini, o anda konunun unutulduğunu beyan ederek müdahale etti. hukuka aykırı herhangi bir işlem yapmamıştır.

“SORGULAMA HUKUKA aykırıdır”

Soruşturmayı ve kendisinin Cumhuriyet'in “şüphelisi” olarak dahil edilmesini değerlendiren avukat Ergün Özer, soruşturmanın usul açısından Ceza Muhakemesi Kanunu'na aykırı olarak başlatıldığını, soruşturmaya dayanak oluşturan kamera kayıtlarının ise soruşturmaya esas teşkil ettiğini belirtti. yasa dışı olarak elde edildi.

Özer, söz konusu görüntülerin medyaya ulaşmasının hemen ardından soruşturma başlatıldığını belirterek, “Bu, bu sürecin tek merkezden yürütüldüğünü gösteriyor.”

“AMAÇ YEREL SEÇİM ÖNCESİNDE KAMUOYU OLUŞTURMAKTI”

Asıl amacın 31 Mart yerel seçimleri öncesinde kamuoyunda asılsız suçlamalar oluşturmak olduğunu belirten Özer, kampanyaya katıldığı için ifadeye çağrıldığını ve bu bağlamda ifade verdiğini belirtti.

Soruşturmaya diğer şüphelilerin temsilcisi olarak katıldığını ve bu aşamada bilgiyle ifadeye ihtiyaç duyulması halinde ifade verebileceğini belirten Özer, ifadesinin bir ihbar olarak alınacağını basından öğrendiğini belirtti. “şüphelenmek” . '.

“NİYETİNİ ORTAYA ÇIKARDI”

Avukat Özer, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) pandemi döneminde kanuna uygun olarak yürüttüğü kampanya sonucunda toplanan bağış paralarına hukuka aykırı olarak el konulduğunu hatırlattı, “Buradaki hukuka aykırılığa ilişkin savcılığın herhangi bir işlem yapmaması buradaki niyeti ortaya koymaktadır. Soruşturmanın hiçbir hukuki dayanağı olmadığı açıktır.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir