Emine Cin'in katilinden 'haksız provokasyon nedeniyle indirim' istendi: ihanet ettiğini söyledi – Son Dakika Türkiye Haberleri

Kendisine şiddet uyguladığı iddiasıyla 5 kez şikayette bulunan ve hakkında uzaklaştırma kararı çıkan 34 yaşındaki çocuk annesi Emine Cin'i sokak ortasında öldüren Levent Cin davasının yedinci duruşması 24 Ekim'de görüldü. 2022 yılında İstanbul'un Fatih ilçesine bağlı Yedikule semtindeki dava, dün İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü.

Gözaltına alınan sanık Levent Cin, jandarma eşliğinde adliyeye getirildi. Duruşmada Emine Cin'in ailesinin avukatı ve Kadın Hakları Koruma Derneği Başkanı Avukat Hilal Gültepe Öztürk, Aile Bakanlığı temsilcisi ve sanık avukatı hazır bulundu.

Esasa ilişkin mütalaasını açıklayan savcı, Levent Cin ile Emine Cin arasında 12 yıllık evliliklerinin son yıllarında anlaşmazlıklar yaşandığını, sanık hakkında Emine Cin'e yönelik davranışlarından dolayı ihtiyati tedbir kararı bulunduğunu, sanığın bu tedbirleri ihlal ettiğini ve sanığın Emine Cin'e “tehdit” ettiğini söyledi. “Hakaret”, “kişiyi hürriyetten mahrum bırakma” gibi suçlardan soruşturmaların olduğunu anlattı.

HAKSIZ PERFORMANS İNDİRİMİ TALEP EDİLDİ

Görüşte, Levent Cin'in savunmasında Emine Cin'in kendisine ihanet ettiğini iddia ettiği, bu ifadenin aksinin ispatlanamadığı, dolayısıyla “haksız provokasyon indirimi” yaratılması için koşulların mevcut olduğuna hükmedildiği belirtildi. sanık için.

Savcı, Levent Cin'in “kasten adam öldürme” suçundan “haksız tahrik” suçundan indirimle 18 ila 24 yıl arasında hapis cezasıyla cezalandırılmasını istedi. Cumhuriyet savcısı ayrıca sanık hakkında 'yasadışı silah bulundurmak' suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası talep etti.

Tavsiyeye karşı ne söyleyeceği sorulan sanık Levent Cin, daha önceki savunmalarını tekrarladığını ve tahliye ve beraat talebinde bulunduğunu söyledi.

DURUŞMA HAZİRAN AYINA ERTELENDİ

Mahkeme, Levent Cin'in tutukluluk süresinin uzatılmasına karar vererek duruşmayı 7 Haziran'a erteleyerek tarafların avukatlarına mütalaaya karşı savunmalarını hazırlamaları için süre tanıdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir