Erdoğan'ın 1 Mayıs açıklaması: “Taksim buluşma yeri değildir” – Son Dakika Siyaset Haberleri

AKP Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 13'üncü Çalışma Meclisi Programı'nda konuşuyor.

Erdoğan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü Taksim'de kutlamak isteyen sendikaları, STK'ları ve siyasi partileri hedef aldı. Erdoğan, şunları söyledi: “İstanbul'da gösteri, yürüyüş ve miting alanları bellidir. Gerekli izinler ve önlemler alındığı sürece herkes barışçıl protesto yapabilir. Taksim toplanma yeri değildir. 1 Mayıs'a yönelik dayatmaları doğru bulmuyoruz. Her gün yaptıkları çağrılarla 1 Mayıs'ı propaganda aracı haline getirmek isteyenler.” “Terör örgütlerine fırsat verilmemeli. 55 ilde 103 etkinliğe izin verildi. İzin verilen alanlar dışında gösteri yapılmasında ısrar edilmesinin iyi niyetli olmadığı açık” dedi.

Erdoğan'ın konuşmasının satır başlıkları şöyle:

Çalışanlarımızın 1 Mayıs Çalışma ve Dayanışma Günü'nü kutluyorum. 1 Mayıs'ın İşçi Bayramı olarak kutlanmasını sağladık.

1 Mayıs tarihi yıllardır ülkemizde sokak olaylarının sembolik tarihi olarak kabul ediliyor. 2008 yılında 1 Mayıs'ı Emek ve Dayanışma Günü ilan ederek buna son verdik.

Son dönemde muhalefet ve bazı marjinal yapılar Taksim tartışmalarıyla 1 Mayıs şenlik havasına gölge düşürmeye çalışıyor.

Sendikalarımızı ve siyasi partilerimizi 1 Mayıs atmosferini bozacak girişimlerden uzak durmaya çağırıyorum.

İş hayatında kritik kararlar almanın arifesinde sizlerin görüşlerine başvurduk ve bazı sorulara çözümler geliştirdik.

Ben milletimizin takdiri olarak aldığımız görevlerin yanı sıra bizzat çalışma hayatının içinde olan bir kardeşinizim. O dönemde çalışmanın, alın terinin, alın terinin kendisi ve ailesi için önemini çok yakından gördüm.

DETAYLAR YAKINDA…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir