İzmir'deki yangınlara müdahale yeniden başlatıldı

Selçuk-Kuşadası Karayolu yakınındaki ormanlık alanda henüz bilinmeyen nedenle çıkan yangın, gece boyu yerden devam etti.

Dün gece karanlıkta kesintiye uğrayan havadan müdahale, ilk ışıklarla birlikte helikopter ve uçaklarla yeniden başladı.

Yangını söndürmek için gece görüş özelliğine sahip 3 helikopter gece boyunca söndürme çalışmalarına katıldı.

İzmir'deki yangınlara müdahale yeniden başlatıldı

Menderes ilçesine bağlı Karacadağ mevkiindeki ormanlık alanda çıkan yangına, havaların düzelmesiyle sabah saatlerinde havadan müdahale yeniden başladı.

“Çeşme ve Torbalı'daki yangınlar kontrol altına alındı”

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, İzmir'in Selçuk ilçesindeki yangın kriz merkezinde gazetecilere yaptığı açıklamada, 29 Haziran'da 7 ilde farklı büyüklükte 11 yüksek riskli yangın çıktığını, bunlardan 6'sının dikkate alındığını söyledi. kontrol etmek.

Çeşme ve Torbalı'daki yangınların da kontrol altına alındığı bilgisini paylaşan Yumaklı, şunları söyledi: “Şu anda bulunduğumuz Balıkesir Susurluk, İzmir Selçuk ve Menderes'te de müdahaleler devam ediyor. Susurluk'ta elektrik nispeten ciddi oranda azaltıldı. Şu anda Selçuk ve Menderes'teki enerji devam ediyor.” “Türkiye'de yangına müdahaleler devam ediyor ama her geçen an daha da kolaylaşıyor. Tehlikede olan herhangi bir yerleşim merkezi, ünite veya yapı yok.” dedi.

Selçuk-Kuşadası Otoyolu'nun tedbir amacıyla kapatıldığını hatırlatan Yumaklı, herhangi bir ev veya başka yapının yanmadığını, dumandan etkilenenler olmasına rağmen sağlık açısından herhangi bir riskin bulunmadığını söyledi.

“Verdiğimiz bilgiler dışında hiçbir şey doğru değil”

Bu dönemde sosyal medyadaki yanlış bilgilendirmeyle mücadele etmek zorunda kaldıklarını belirten Yumaklı, şöyle konuştu:

“Her yerde kötülük, kötülük. Burada arkadaşlarımız yiğitçe mücadele ederken, Kuşadası'yla ya da Selçuk'la ilgili bizim hiçbir şekilde anlayamadığımız, olmayan konular konuşuluyor… Biz bunları gözlemliyoruz. Diyelim ki bilgilerden başka bir şey değil. Doğruyum Türkiye'de aynı anda 44 yangın Yangın çıktığına ve bunun da hassasiyet oluşturduğuna dair iddialar duyduk, başka nasıl açıklanır bilmiyorum ama farklı şehirlerde çıkan yangınlardan bahsediyoruz Bu yangınların ormanlık alanlarda ve ormanlık alanların dışında çıktığını konuşuyoruz peki belediyeler, diğer kamu kurumları dahil tüm devlet kurumlarıyla koordinasyonun son derece üst düzeyde devam etmesindeki amaç nedir? ve gerekirse özel kurumlar bile, bizim onaylayamadığımız, anlayamadığımız bir konuya dayanarak burada nasıl bir zayıflık görüntüsü yaratıldığını anlayamıyorum. Doğru değil. Kesinlikle yanlış. “Yalan söyleyemem.”

Ateşte başarıyı her zaman ateşin yokluğu olarak gördüklerini vurgulayan Yumaklı, şöyle konuştu: “Bu başarı, tüm halkımızın bir arada, omuz omuza çalışması ve hassasiyet göstermesiyle elde edilecektir.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir