Kur'an kursunda çocuklara gönüllü matematik öğretmeni oldu

Kayseri'de yaşayan ve üniversite eğitimi için Aksaray'a gelen Zan, cami imamı Rıza Hasan Hatibi Ramazan İnel'in oğluna özel ders vermeye başladı.

İnel'in Kur'an kursu öğrencilerine gönüllü matematik dersi verme teklifini kabul eden Zan, yaklaşık iki ay boyunca hem ağabey hem de çocukların gönüllü öğretmeni oldu.


“Camide matematik dersi vereceğimi hiç hayal etmezdim”

Zan, çocukların eğitim süreçlerine katkıda bulunmayı hedeflediğini söyledi.

Çocukların Kur'an eğitimlerinin yanı sıra matematik derslerini de güçlendirdiklerini belirten Zan, şöyle konuştu:

“25 ilkokul ve ortaokul öğrencime matematik dersi veriyorum. LGS'ye hazırlanan bir veya iki öğrencim var ve onlarla da ilgileniyorum. Çoğunun çarpma ve bölme konusunda eksikleri vardı. hafta sonları günün ilk iki saatinde bunlarla ilgilendik.” “Derslerimizi buna göre planladık. İkinci derste pratik yapmak için örneklerle problem çözüyoruz. Asal sayılar konusunu işliyoruz. Her şey yolunda gidiyor. Okulda matematik öğreteceğimi hayal edemezdim. cami.”

Dersleri çok beğendiğini ve yaz tatiline kadar derslere devam edeceklerini söyleyen Zan, şöyle konuştu: “Çocuklar mutlu ve derslerin kesintisiz devam etmesini istiyorlar. Biz de elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz.” dedi.


“Camilerimizde hem eğitim hem öğretim vardır”

İl Müftüsü Veysel Işıldar, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın geliştirdiği eğitim programlarıyla herkese dokunmak istediğini söyledi.

Kentte 30 bine yakın öğrencinin yaz Kur'an kursları için camilere akın ettiğini belirten Işıldar, şöyle devam etti:

“Camilerimizde hem eğitim hem öğretim var. Kur'an-ı Kerim öğreniyorum, camilerde buluşuyorum” projesi ile yaz Kur'an kurslarının devamı olarak hafta sonları da camilerimizde eğitimlerimiz devam ediyor. Cami imamı çocuklarımıza matematik dersi veriyor, çocuklarımızın eğitim sürecine katkıda bulunuyoruz. Bu bizim.” Bu bizim çok istediğimiz ve hedeflediğimiz bir iş, buradaki eğitim durumunu tüm camilerimize yaygınlaştırmak istiyoruz” dedi.

3. sınıf öğrencisi Kerem İnel, Kur'an-ı Kerim'deki sureleri ve nasıl dua edileceğini öğrendiğini söyledi.

Matematik derslerinde toplama, çıkarma ve bölme konularını tamamladıklarını belirten İnel, şöyle konuştu: “Hem okulda hem de camide matematik dersi alıyorum. Bu sayede daha hızlı öğreniyorum. Biz sadece camide ders çalışmıyoruz, ders çalışıyoruz. Bol bol oyun oynayalım. Günlerimiz güzel geçiyor.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir