Tarifeli ulaşımı iptal etmenin bir cezası var mı? Tarifeli ulaşımda iptal ücreti nasıl öğrenilir?

Mobil kullanıcı ve hat sahibi dilediği zaman, sebebi ne olursa olsun, numarasını değiştirmeden hattını taşıyabilir veya operatör değiştirebilir. Ancak abonelik sözleşmenizin ve taahhüt sürenizin bazı şartlarına bağlı olarak cayma ücreti cezası ödemeniz gerekebilir. Bu koşullar operatörlere göre değişiklik gösterebilir.

Tarifeli ulaşımı iptal etmenin bir cezası var mı?

Hat taşınabilirliği her cep telefonu kullanıcısının yasal hakkıdır. Sözleşme içeriğinin ve belirlenen taahhüt süresinin yeterli olması durumunda hattın geçişi ücretsiz olarak gerçekleştirilebilir. Taahhüdünüzün sonuna doğru numara taşınabilirliği talep etmeniz önemlidir. Birkaç gün sonra işlem tamamlanabilir.

Planlı taşıma işlemi sırasında cayma bedeli ödenmişse, mevcut operatörle olan taahhüt süresinin henüz dolmadığı anlamına gelir. Bu nedenle operatörle yapılan abonelik sözleşmesinin dikkatle okunması ve taahhüdün sona erme tarihine uyulması tavsiye edilir.

Tarifeli ulaşımda iptal ücreti nasıl öğrenilir?

Mevcut hattınızı başka bir operatöre taşımadan önce cayma ücretinin ödenip ödenmeyeceğini öğrenebilirsiniz. Farklı operatörlere göre farklı taahhüt süreleri ve kampanyalar bulunmaktadır.

Hattı taşımak istiyorsanız ve iptal ücretini talep etmek istiyorsanız Türk Telekom, Turkcell veya Vodafone operatörüyle yapılan sözleşmeyi inceleyebilirsiniz. Operatörlerin resmi internet siteleri, mobil uygulamaları veya çağrı merkezleri aracılığıyla da bilgi almak mümkün.

Taahhüdün son ayına sayı getirmek mümkün müdür?

Mevcut operatörle yapılan sözleşmeye göre taahhüt süresi dolmamışsa cayma bedeli ödenmeden numara taşınabilirliği yapılamaz. Sözleşmenin taahhüt süresinden önce iptal edilmesi durumunda cayma ücreti ödenir.

Operatör ile yapılan sözleşmedeki taahhüt tarihinin içinde bulunulan aydan 1 ay sonra olması durumunda numara taşınabilirliği talep edilebilmektedir. Hat geçişi taahhüdün son ayında yapılabilir. İşlemin son fatura döneminde yapılmış olması gerekmektedir.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Bakan Tunç sınav sorularına ilişkin suçlamaları yalanladıBakan Tunç sınav sorularına ilişkin suçlamaları yalanladı
Doktora bir kabus yaşattı ve şöyle demesine neden oldu: Doktora kabus gibi yaşattı ve taburcu olur olmaz “vazgeç” dedirtti!
Meclis'te hastalandı, oturum ertelendi!Meclis'te hastalandı, oturum ertelendi!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir