Tatil dönüşü otoyollarda trafik: Uzun araç kuyrukları oluştu! – Türkiye'den son dakika haberleri

Marmara Bölgesi'nin güneyi ve Ege Bölgesi'nden İstanbul ve çevre illere seyahat eden tatilciler karayolunda hareketlilik yaratıyor.

Yalova ve Bursa'da Osmangazi Köprüsü istikametindeki otoyol güzergahında zaman zaman yoğunluk artarken, batı gişelerinde de araç kuyruğu görülüyor.

BİLDİRİMLER VERİLDİ

İstanbul yönüne giden araçlar nedeniyle diğer otoyol gişelerinde de kalabalıklar oluşuyor.

Tatil döneminde köprü, otoyol ve otoyollarda herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için güvenlik tedbirlerini güçlendiren trafik ekipleri, sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.

BODRUM'DAN 1 GÜNDE 10 BİN ARAÇ ÇIKTI

Muğla'nın dünyaca ünlü turizm ilçesi Bodrum'da, trafiğe takılmak istemeyen bazı tatilciler, 9 günlük Ramazan Bayramı kutlamalarının bitimine bir gün kala kentten ayrılmaya başladı. Son 12 saatte 10 bine yakın aracın Bodrum'dan ayrıldığı bildirildi.

Tatilini dünyanın en önemli turizm destinasyonlarından biri olan Bodrum'da geçiren tatilcilerin dönüş yolculuğu başladı. Son gün oyalanmak istemeyen bazı tatilciler, bugün erken saatlerde dönüş yapmaya başladı.

Bu kapsamda özellikle Gümbet Kavşağı Milas istikametinde trafik yoğunluğu gözlemlendi. Polis ekipleri trafiğin daha rahat ve sağlıklı olması için kontrollü geçişler sağladı. Öte yandan son 12 saatte 10 bine yakın aracın Bodrum'dan ayrıldığı bildirildi.

Tatilcilerin dönüş yolculuğunda yarın akşamdan itibaren yoğunluğun daha da artması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir