Devin Al nedir? Devin Al nasıl kullanılır?

Teknoloji alanındaki gelişmeler ve yenilikler nedeniyle sürekli olarak çeşitli teknolojik programlar ve ürünler insan hayatına girmektedir. Devin Al da bu teknoloji programlarından biri olarak tanımlanabilir. Yapay zeka asistanı olarak da adlandırılan bu programın en belirgin özelliklerinden biri de kendi kendini yönetebilmesidir. Yani insan müdahalesine ihtiyaç duymadan işlemleri gerçekleştirebilme yeteneğine sahiptir.

Devin Al nedir?

ABD merkezli üretken bir yapay zeka girişimi olan Cognition, Devin Al adında yeni bir yapay zeka modeli tanıttı. Bu yapay zeka modeli, bilinen diğer yapay zeka programlarından çok farklı. Dünyanın ilk otonom yapay zeka platformu olan Devin Al programı aynı zamanda kendi yapay zeka programlarını da eğitebilme özelliğine sahip.

Devin Al programı aynı zamanda dünyanın ilk yapay zeka yazılım mühendisidir. Bu özelliği sayesinde yazılım mühendisliği alanındaki tüm görevleri hiçbir araca ihtiyaç duymadan tek başına gerçekleştirebilmektedir.

Devin Al nasıl kullanılır?

Devin Al AI Yazılım Mühendisi programı, iyi bilinen AI asistan programlarından farklı olarak geliştirildi. Tek başına çalışabilme özelliğiyle dikkat çeken bu program aynı zamanda diğer yapay zeka modellerine görev atama özelliğine de sahip. Kullanıcılarla gerçek zamanlı olarak çalışabilen bu program aynı zamanda yazılım mühendisliği problemlerini çözme yeteneğine de sahiptir. Dünyanın ilk yapay zekaya sahip otonom yapay zeka programı olan Devin Al yapay zeka programının diğer özellikleri genel olarak şu şekilde:

  • Yazılım mühendislerinin görevlerini yapay zeka ile gerçekleştirebilecek özelliğe sahiptir.
  • Kodlarda bulunan hataları hızla ayıklar.
  • Kendine ait işletim sistemi, internet tarayıcısı ve kod düzenleyicisi bulunmaktadır.
  • Verileri araştırma ve kod yazma yeteneğine sahiptir.
  • Kendi işletim sistemini kullanarak İnternet aramaları yapabilir.
  • Kullanıcılar bir işlemi gerçekleştirirken hata yaparlarsa sohbet kutusu aracılığıyla yeni bir komut yazabilirler ve program bu komut sayesinde hatayı düzeltebilir.
  • Yazılım mühendisleri için önemli bir program haline gelebilir.
  • Yapılan hataları hızla bulabilir, düzeltebilir ve sonuçları bir web sayfasında paylaşabilir.
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Muğla'da kamyonet ile otomobil çarpıştı!  2 sağlık çalışanı hayatını kaybettiMuğla'da kamyonet ile otomobil çarpıştı! 2 sağlık çalışanı hayatını kaybetti
Atama ve görevden alma kararları Resmi Gazete'de!Atama ve görevden alma kararları Resmi Gazete'de!
O ülkeye yönelik vize muafiyeti kaldırıldıO ülkeye yönelik vize muafiyeti kaldırıldı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir